obezite-cerrahisi-fatih-ciftci

Bilgi Formu

OBEZİTE TEDAVİ EDİLEBİLİR BİR HASTALIKTIR

Tüp Mide Ameliyatı

Tüp Mide ameliyatı midenin tüp şekline getirilmesidir. Böylece midenin hacmi küçülür. Daha da önemlisi açlık hormonu olan Ghrelin’in salgılanmasına mani olunur. Midenin uzun eksenine paralel bir kısmı çıkartılıp mide tüp haline getirilir ve böylece kişinin az yemekle doygunluğu sağlanır. Açlık hormonu olup salıverilmesi halinde kişiyi yemeye teşvik eden Ghrelinin tüp mide ameliyatından sonra salınımının azaldığı gözlenmiştir. Midenin tüp şekline çevrilmesi ameliyatları mide by-pass cerrahisinden önce tüm dünyada giderek artan sıklıkta yapılmaktadır.

fotogtaf-2

Mide İçi Balon Yerleştirmesi

Midenin içine özel balon yerleştirilip içine 450-750 ml kadar serum ya da hava verilerek midede hacim kaplaması ve kişinin midesini dolu hissetmesine dayanır. Psikolojik davranış tedavisi alması ve diyetle desteklenmesi uygundur. Kilo kaybındaki etkinliği tartışmalıdır. Bu uygulamayla hastaların %33 ü fazla kilolarının önemli kısmını kaybeder, lakin 5 yıl gibi uzun süreçte sadece hastaların %23’ünün aşırı kilolarının %20’si kurtulur.

fotograf-1

WhatsApp Hattı İçin Tıklayın!

WhatsApp hattımıza mesaj atarak Obezite Cerrahisi nedir gibi aklınıza takılan sorular için cevap alabilir veya Obezite tedavisi için randevu alabilirsiniz.

Başarı Hikayeleri

Doç. Dr. Fatih ÇİFTÇİ tarafından tüp mide ameliyatı ile sağlıklı kilolarına kavuşmalarına yardımcı olduğu hastalarından bir kısmını sizlerle paylaşıyoruz.

Tüp mide ameliyatı olan Cafer Armakan’ın ameliyat hakkında olan duygu ve düşüncelerini bu videoda izleyebilirsiniz.

Tüp mide ameliyatından sonra 148 kilodan 78 kiloya düştü.

Tüp mide ameliyatı olan Osman Hanaylı’ın ameliyat hakkında olan duygu ve düşüncelerini bu videoda izleyebilirsiniz.

Tüp mide ameliyatından sonra 110 kilodan 85 kiloya düştü.